NEDEN WEB SİTESİ OLMALI?

Web sitesi günümüzde her firmanın ya da her markanın olmazsa olmazı ve hatta kişisel web site kullanımı da gittikçe yaygınlaşıyor. Web sitesi sahibi olmanın, web tasarım yaptırmanın farklı nedenleri var tabi ki. Bu bazen kurumsal tanıtım ya da ürün / hizmet tanıtımı (katalog) ile yeni müşteri porföyüne ulaşma amaçlı olurken, bazen de internetten satış (e-ticaret) amaçlı yapılabiliyor. Tabi marka bilinirliği çok yüksek, tanıtıma ve internetten satışa ihtiyacı olmayan birçok markanın da web sitesi var. Bunlar da prestij amaçlı yapılan, yine olmazsa olmaz web siteleridir.

Domain

Hosting

WebSite

WEB TASARIM SÜREÇLERİ

Öncelikle web tasarım yaptırma amacınıza, firma ünvanı ya da markanıza uygun alan adı (örn.: internetadresiniz.com) alınır. Yapılacak web sitesinin özellikleri ve kullanılacak mail adreslerinin kapasiteleri belirlenerek alan adına en uygun hosting seçimi yapılır. (Hosting: Web sitenizin yayınlanması ve maillerinizi kullanmanız için sunucu üzerinde alan adınıza tahsis edilen alandır.) Web sitesinin materyalleri hazırlanır. (Web tasarımında kullanılacak metinler, fotoğraflar, videolar...) Bu metaryellerin hazırlanması web sitesinin yapılışı kadar önemli. Çünkü web sitesinde kullanılacak kendinize özgü metinler sizin google ve diğer arama motorlarında rakiplerinizin bir tık önüne geçmenize ve daha çok kişiye ulaşmanızı sağlayacak etkenlerden biri. Fotoğraflar ne kadar profesyonel olursa web siteniz de o kadar profesyonel gözükecektir. Ürün ve hizmetlerinizi video, tanıtım filmi şeklinde web siteniz üzerinde sunmanız kullanıcı memnuniyetini arttıracaktır. Tüm metaryellerin hazır olması ile birlikte daha önceden belirlenen süreçte web tasarım çalışması tamamlanır. Yapılan sunum sonrası talep edilen güncelleme ve rötuşlar yapılır ve web tasarım çalışması tamamlanır.

Web tasarım çalışması sonrasında yapılması gereken; belirli aralıklar ile site içeriğini güncelleyerek müşterilerinize ürün ve hizmetleriniz ile ilgili güncel bilgi sunmaktır. Web site güncelleme işlemini kendi bünyenizde yapabileceğiniz gibi, bizden profesyonel destek de alabilirsiniz. Sitenizin sürekli güncel olması müşteri memnuniyeti ile birlikte google ve arama motorlarında sizi öne taşıyacaktır.

WEB SİTE TASARIM FİYATLARI

Web site tasarımında fiyatlar, yapılan sitenin içeriğine ve istenilen özelliklere göre zaman maliyet hesabı yapılarak belirlenir. Web sitesi ile ilgili sağlıklı fiyat bilgisi almak için nasıl bir siteye ihtiyacınız olduğunu iyi belirlemeniz gerekir ya da web site çalışmasına ayırdığınız bütçeye göre çalışma önerileri size sunulur.

Web site tasarımında alınacak domainler, seçilen hosting paketi, ürün sayınız, hizmet kategorileriniz, site üzerinde istediğiniz özel uygulamalar, e-ticaret (kredi kartlı satış) yabancı dil seçeneği, seo çalışmaları, tasarım sonrası hizmetler ( web site geliştirme - güncelleme - takip) web site tasarım fiyatını belirleyen unsurlardır.